Wiadomości z rynku

niedziela
14 kwietnia 2024

Opel odświeża gamę lekkich samochodów dostawczych: Combo, Vivaro i Movano

1 lutego 2024

Fot. Opel

 
Opel zapowiedział, że wprowadzi na rynek nową generację swoich lekkich samochodów dostawczych – kompaktowego Combo, średniej wielkości Vivaro i dużego Movano. Każdy model będzie wyróżniał się nową stylistyką nadwozia i przeprojektowanym kokpitem. Niemiecka marka ogłosiła również, że w niedalekiej przyszłości nowy Movano będzie również dostępny jako pojazd napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi.
Nadchodzące modele lekkich samochodów dostawczych marki z logo Blitz będą od razu rozpoznawalne dzięki nowej, specyficznej dla gamy LCV interpretacji przedniego pasa Opel Vizor, znanego z najnowszych samochodów osobowych tej marki. Vizor integruje logo marki z charakterystyczną przednią sygnaturą świetlną, tworząc jedną wizualną całość, która rozciąga się na całej szerokości przedniego pasa samochodu.
Oprócz stylistyki nadwozia odświeżono wnętrze Combo, Vivaro i Movano. Do najważniejszych elementów odświeżonego kokpitu należą nowe, bezprzewodowe systemy informacyjno-rozrywkowe kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto, z kolorowymi wyświetlaczami o przekątnej do 10 cali.
Elektryczne wersje nowych Combo, Vivaro i Movano nadal mają zapewniać użyteczność podobną do tej, jaką oferują odpowiednie wersje z silnikiem spalinowym. Dzięki najnowocześniejszej technologii akumulatorów i udoskonaleniom, takim jak dodatkowa poprawa wydajności układu napędowego, wszystkie trzy modele nadal mają uzyskiwać wiodący w swojej klasie zasięg.
Nowa gama lekkich samochodów dostawczych Opla wykorzysta wszystkie mocne strony swoich poprzedników. Należą do nich szeroka gama zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, dzięki którym jazda i manewry parkowania stają się bezpieczniejsze i wygodniejsze. Ponadto, wymienione trzy modele będą dostępne w różnych długościach, wysokościach i z różnymi rodzajami nadwozia, przy jednoczesnym zachowaniu pojemności przestrzeni ładunkowej, ładowności i uciągu. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.